KİTABINI PAYLAŞ

Kitabını Paylaş kampanyası Saydam Tarih ve Eğitim Vakfının ilk öğretim çağındaki çocukların kitap okuma alışkanlığını oluşturmak ve imkanı olmayan çocuklar ile okulların ihtiyacına yönelik kütüphane odları oluşturmasına öncü olmak için başlatılan bir kitap toplama kampanyasıdır.

Neden Kitabını Paylaş:

Özellikle kırsal kesim de ve şehir merkezine uzak olan okullardaki öğrencilere kitap okuma alışkanlığını aşılamak. hem evlerimizdeki okuduğumuz kitapları tekrar çocuklar ile paylaşmak hem de geleceğimizi çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarını sağlamak için Kitabını Paylaş.
 

Neden Kitabını Paylaş:

Saydam Tarih ve Eğitim Vakfının hazırlattığı ve çeşitli noktalara dağıtılan kitap kumbaralarına çocuklara yönelik kitapları paylaşarak kampanyaya katkı koyabilirsiniz. Kitap Kumbaraları: kitap kumbaraları Lefkoşa, Erülkü Süpermarket, Doğa Park AVM, Ortaköy Lemar, Saydam And Co, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, Avenue Dereboyu. Girne'de Girne Belediyesi ve Girne Gloria Jens Coffee's önü. Mağusa'da City Mall önünde bulunmaktadır.

 Kütüphane Odaları:

Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı ihtiyacı olan okulların kütüphane odalarının bakımını yaptırarak bu kütüphanelere 500 adet kitap kapasiteli kütüphaneler hazırladı. Kitabın Paylaş gönüllülerinin paylaştığı kitaplar içeriklerine göre düzenlenerek kütüphanelere yerleştirildi ve okullarda kütüphaneler oluşturuldu.

Nerelerde Kütüphaneler Oluşturuldu:

2017 yılında paylaşılan kitaplardan Yedikonuk, Büyükkonuk ve Yeni Erenköy İlkokullarında 3 kütüphane düzenlemesi ve 1500 adet kitap bağışlanmıştır.

Tarih ile efsânenin amacı birdir: Geçici insanda ebedî insanı anlatmak.

Victor Hugo

İletişim Bilgileri

Çitköy Sokak, No: 4 Yenişehir

Lefkoşa / KKTC via Mersin 10 Turkey

T: (+90 392) 227 1251

M: info@saytev.org

E-bültenimize üye olun