• Anasayfa
  • Duyurular
  • SAYTEV MASA TENİSİ TAKIMI TÜRKİYE’DE İKİNCİ LİGE YÜKSELDİ...

SAYTEV MASA TENİSİ TAKIMI TÜRKİYE’DE İKİNCİ LİGE YÜKSELDİ...

İzmir'de düzenlenen Türkiye Bayanlar Masa Tenisi 3. Ligi'nde, SAYTEV bayanlar takımı, 3‘cü ligde başladığı macerasına 2’ci lige yükselerek devam ediyor.

Hocalığını Levent Menteş Baytaroğlu ve Zekai Soyadlı’nın üstlendiği SAYTEV bayanlar masa tenisi takımı KKTC'de bir ilki başararak. İlk kez Türkiye bayanlar masa tenisi liginde ikinci ligde oynayacak.

Yağmur Aktunç, Sude Köknel, Şerif Kuyucu, Elif Töre isimlerinden oluşan takım, 17 takımdan oluşan Türkiye üçüncü masa tenisi liginde sadece 1 mağlubiyet ile ligin en üstünde tamamlayarak bir üst lig olan 2’ci lige terfi etti.

Temel vizyonun yurtdışında başarı olduğunun altını çizen SAYTEV yönetim kurulu üyesi,Münevver Saydam “takımımızın KKTC Liglerinde yılda 5 maç yapma şansı olduğunu, bu yüzden iyi seviyeye gelebilmek için Türkiye liglerine katılmanın çok doğru olacağını düşünmüştük dedi. Münevver Saydam “Temel amacımızın Türkiye’de başarılı olmak olduğunu vurguladı ve Kadın takımımızın bu başarısı bizleri çok sevindirdi dedi. İkinci ligde de başarılı olup birinci lige ordan da süper lige çıkmak istediklerini , yönetim kurulu olarak böyle bir hedef koyduklarını söyledi.

Şahap Aşıkoğlu
SAYTEV Koordinatörü.

Tarih, milletlerin tarlasıdır. Her toplum, geçmişte bu tarlaya ne ekmişse, gelecekte onu biçer.

Voltaire

İletişim Bilgileri

Çitköy Sokak, No: 4 Yenişehir

Lefkoşa / KKTC via Mersin 10 Turkey

T: (+90 392) 227 1251

M: info@saytev.org

E-bültenimize üye olun