Saytev Masa Tenisi Takımı 8'de 8 Yaptı

SAYTEV’in sponsor olduğu ve hocalığını Levent Menteş Baytaroğlu ve Zekai Soyadlı’nın üstlendiği bayanlar takımı KKTC'de bir ilki başararak, Türkiye masa tenisi liglerine katılma şansını yakaladı.

 Yağmur Aktunç, Sude Köknel, Şerif Kuyucu, Elif Töre, isimlerinden oluşan SAYTEV bayan takımı, 17 takımdan oluşan Türkiye üçüncü masa tenisi liginde mücadele ediyor. Ligin ilk ayağında sekiz maç yapan SAYTEV bayan masa tenisi takımı, sekizde sekiz yaptı. Bütün maçlarını kazanan SAYTEV bayan takımı büyük bir başarı sağlayarak bir üst lige çıkmak için büyük avantaj elde etti.

Bir değerlendime yapan Genel koordinatör Şahap Aşıkoğlu, SAYTEV olarak bir ilki başarmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Türkiye liglerinde oynayan ilk bayanlar takımı olarak üçüncü ligin ilk ayağını sekiz maçta sekiz galibiyetle bitirmenin büyük bir başarı olduğunu söyledi. Hayallerinin bu takımla süper lige çıkmak olduğunun altını çizen Aşıkoğlu, böyle bir hedefin zor bir süreç olduğunu ve vakıf olarak bu hedefi kovalayacaklarını söyledi.

Sonuçlar;
SAYTEV 3 - Gaziantep 1
SAYTEV 3 - Ankara 1 
SAYTEV 3 - Muğla 0
SAYTEV 3 - İskenderun 2
SAYTEV 3 - Manisa 0
SAYTEV 3 - Çorum 2 
SAYTEV 3 - Van 1
SAYTEV 3 - İzmir 1

 

 

 

 

 
 
 

Tarih, milletlerin tarlasıdır. Her toplum, geçmişte bu tarlaya ne ekmişse, gelecekte onu biçer.

Voltaire

İletişim Bilgileri

Çitköy Sokak, No: 4 Yenişehir

Lefkoşa / KKTC via Mersin 10 Turkey

T: (+90 392) 227 1251

M: info@saytev.org

E-bültenimize üye olun