Kitabını Paylaş

- SAYTEV- Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı, kitap toplama kampanyası başlatarak, tüm kitapseverlere "Kitabını paylaş" çağrısında bulundu
- SAYTEV, toplayacağı kitaplarla okullarda kütüphane oluşturacak. Saydam ailesi tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında kurulan
  SAYTEV-Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı, Kitap toplama kampanyası başlatarak tüm kitapseverlere "Kitabını paylaş" çağrısında bulundu. 

 

SAYTEV, Lefkoşa, Girne ve Mağusa'ya yerleştireceği kitap toplama kutularında birikecek kitaplarla, özellikle şehir dışında bulunan okullarda kütüphaneler oluşturmayı hedefliyor. Kitap toplama kampanyası kapsamında ilk aşamada, Yenişehir'de bulunan Saydam &Co.'nun önüne, Dereboyu'nda bulunan Doğapark AVM ile Avenu AVM'ye, Ortaköy'deki Lemar ve Haspolat'taki Erülkü Süpermarket’e kitap toplama kutuları yerleştirdi. 

SAYTEV'den yapılan yazılı açıklamada, halkın geçiş yolu üzerinde bulunan ve sık ziyaret edilen noktalara yerleştirildiği ifade edilen kitap toplama kutularında, kitaplar birikmeye başladı. Önümüzdeki günlerde Girne ve Mağusa'da belirlenecek noktalara da kitap toplama kutuları yerleştirileceği bildirilen açıklamada, biriken kitapların belirli aralıklarla SAYTEV merkezde toplanıp ayrılıştırılacağı belirtildi. Toplanacak kitaplarla, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve okul aile birlikleri ile işbirliği içerisinde belirlenecek okullarda kütüphaneler oluşturulacağı vurgulandı.

SAYTEV Yönetim Kurulu Sözcüsü Münevver Saydam, herkesi kitap toplama kampanyasına katkıda bulunmaya davet ederek, kitapseverlere "Kitabını paylaş" çağrısında bulundu. Ülkemizin birçok alanda ciddi sorunlar yaşadığının herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Münevver Saydam, SAYTEV olarak bu sorunlar karşısında şikayet etmek yerine sorulara çözümler yaratmak peşinde koştuklarının altını çizdi. SAYTEV'in özellikle eğitim ve kültürel miras konularında proje geliştirdiğini belirten Saydam, içinde bulunduğumuz koşulların ancak ve ancak gelecek nesillere yatırım yaparak iyileştirilebileceğine inandıklarını ve SAYTEV olarak bu doğrultuda strateji belirlediklerini ifade etti.

 

Tarih ile efsânenin amacı birdir: Geçici insanda ebedî insanı anlatmak.

Victor Hugo

İletişim Bilgileri

Çitköy Sokak, No: 4 Yenişehir

Lefkoşa / KKTC via Mersin 10 Turkey

T: (+90 392) 227 1251

M: info@saytev.org

E-bültenimize üye olun