SAYTEV'in Kültür ve Sanata Katkıları Sürüyor

Kıbrıslı sanatçı Gizem Akbil, merakla beklenen ilk solo albümü “Zamanı Geldi”yi, SAYTEV'in de katkılarıyla müzikseverlerin beğenisine sundu.

Toplam 7 şarkıdan oluşan ve Mayıs ayında kayıtlara başlanan albümde 2 şarkının sözleri Reyhan Yalovalı, 1 şarkının sözü Sadi Kızılşahin, 1 şarkının sözü Heves Nazıroğlu-Gizem Akbil ve 3 şarkının da sözleri Gizem Akbil tarafından yazılırken 5 şarkının müzik düzenlemeleri Gizem Akbil ve 2 şarkının müzik düzenlemeleri Reyhan Yalovalı tarafından yapıldı. Albüm kapak fotoğrafları Menteş Altan tarafından çekilirken, albüm kapak tasarımı Beaz Tasarım/ Umay & Erol Kutay tarafından yapıldı.

Albüm ana sponsoru “SAYTEV”

Albümün ana sponsorluğunu ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı (SAYTEV) üstlenirken, Nehir Demirel’in yönetmenliğinde çekilen 1,5 dakikalık albüm tanıtım klibinin görüntü yönetmenliğini Olgaç Öke, çekim ve montaj Öke Film & Cut tarafından tamamlandı.

Albümde çok değerli isimlerin katkısı var!

Gizem Akbil’e ilk solo albümünde desteğini eksik etmeyen ve emeği geçen Çağıl İşgüzar, Cahit Kutrafali, Hakan Nart, Yusuf Çerkez, Cengiz Ercümer, Mertcan Kıranda, İstanbul Strings Yaylı Grubu, Cihan Doğan gibi önemli isimler ve gruplar bulunurken, Mix ve Mastering’te ise Opus Music Records ve Artline Mastering stüdyoları yer aldı.

“Zamanı geldi”

Albümün tanıtım klibi yayınlandıktan sosyal medya üzerinden açıklama yapan Akbil, “Yaşadıklarım, yaşadıkların. Hepimizden bir şeyler var elbette. Çok bekledim. Sizinle buluşmak için çok geciktim. Ama artık ‘Zamanı Geldi’. Beni ben yapan tüm yaşadıklarıma, tüm yaşanmışlıklarıma… Teşekkürler.” notu ile duygularını takipçileri ile paylaştı.

 

Müzikseverler ekim sonunu bekleyecek!

Ekimin son haftası tanıtım konseri gerçekleştirildikten sonra solo albüm piyasaya sunulacak.

 

Bir milletin kültürünü kontrol etmek, o milletin dilini kontrol etmekle; bir milleti imhâ ise nesilleri mâzisinden, tarihinden ve bilhassa millî ve mânevî değerlerinden koparmakla mümkündür.

B. Lewis

İletişim Bilgileri

Çitköy Sokak, No: 4 Yenişehir

Lefkoşa / KKTC via Mersin 10 Turkey

T: (+90 392) 227 1251

M: info@saytev.org

E-bültenimize üye olun